AC0805FR-0720RL
MFR.Part #
AC0805FR-0720RL
JLCPCB Part #
C144577
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 20Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS