AC0805FR-071R62L
MFR.Part #
AC0805FR-071R62L
JLCPCB Part #
C228618
Description
-55℃~+155℃ 1.62Ω 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS