AC0805FR-071K8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0805FR-071K8L
JLCPCB Part #
C228391
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS