AC0805FR-0716R2L
MFR.Part #
AC0805FR-0716R2L
JLCPCB Part #
C228336
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 16.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS