AC0603JR-076K2L
MFR.Part #
AC0603JR-076K2L
JLCPCB Part #
C228223
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.2kΩ 75V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS