AC0603FR-7W2K7L
MFR.Part #
AC0603FR-7W2K7L
JLCPCB Part #
C19632297
Description
-55℃~+155℃ 2.7kΩ 200mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS