AC0603FR-7W20RL
MFR.Part #
AC0603FR-7W20RL
JLCPCB Part #
C6457828
Description
-55℃~+155℃ 200mW 20Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS