AC0603FR-1359KL
MFR.Part #
AC0603FR-1359KL
JLCPCB Part #
C20141985
Description
-55℃~+155℃ 100mW 59kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS