AC0603FR-0797K6L
MFR.Part #
AC0603FR-0797K6L
JLCPCB Part #
C228109
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 97.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS