AC0603FR-0790K9L
MFR.Part #
AC0603FR-0790K9L
JLCPCB Part #
C228096
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 90.9kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS