AC0603FR-078R66L
MFR.Part #
AC0603FR-078R66L
JLCPCB Part #
C228094
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 8.66Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS