AC0603FR-0782R5L
MFR.Part #
AC0603FR-0782R5L
JLCPCB Part #
C228074
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 82.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS