AC0603FR-07768RL
MFR.Part #
AC0603FR-07768RL
JLCPCB Part #
C228050
Description
-55℃~+155℃ 100mW 75V 768Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS