AC0603FR-0768KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0603FR-0768KL
JLCPCB Part #
C144641
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 68kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS