AC0603FR-07549RL
MFR.Part #
AC0603FR-07549RL
JLCPCB Part #
C227960
Description
-55℃~+155℃ 100mW 549Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS