AC0603FR-074R7L
MFR.Part #
AC0603FR-074R7L
JLCPCB Part #
C144651
Description
-55℃~+155℃ 100mW 4.7Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS