AC0603FR-074K02L
MFR.Part #
AC0603FR-074K02L
JLCPCB Part #
C227925
Description
-55℃~+155℃ 100mW 4.02kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS