AC0603FR-0749R9L
MFR.Part #
AC0603FR-0749R9L
JLCPCB Part #
C144653
Description
-55℃~+155℃ 100mW 49.9Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS