AC0603FR-073K16L
MFR.Part #
AC0603FR-073K16L
JLCPCB Part #
C227859
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.16kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS