AC0603FR-073K01L
MFR.Part #
AC0603FR-073K01L
JLCPCB Part #
C227857
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.01kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS