AC0603FR-0736RL
MFR.Part #
AC0603FR-0736RL
JLCPCB Part #
C227843
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS