AC0603FR-0735R7L
MFR.Part #
AC0603FR-0735R7L
JLCPCB Part #
C227836
Description
-55℃~+155℃ 100mW 35.7Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS