AC0603FR-0731R6L
MFR.Part #
AC0603FR-0731R6L
JLCPCB Part #
C227817
Description
-55℃~+155℃ 100mW 31.6Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS