AC0603FR-072R55L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0603FR-072R55L
JLCPCB Part #
C227800
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.55Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS