AC0603FR-072R05L
MFR.Part #
AC0603FR-072R05L
JLCPCB Part #
C227793
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.05Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS