AC0603FR-072K7L
MFR.Part #
AC0603FR-072K7L
JLCPCB Part #
C144673
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.7kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS