AC0603FR-072K1L
MFR.Part #
AC0603FR-072K1L
JLCPCB Part #
C227767
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.1kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS