AC0603FR-07267KL
MFR.Part #
AC0603FR-07267KL
JLCPCB Part #
C227741
Description
-55℃~+155℃ 100mW 267kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS