AC0603FR-071R43L
MFR.Part #
AC0603FR-071R43L
JLCPCB Part #
C227692
Description
-55℃~+155℃ 1.43Ω 100mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS