AC0603DRE0747KL
MFR.Part #
AC0603DRE0747KL
JLCPCB Part #
C5936386
Description
-55℃~+155℃ 100mW 47kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS