AC0603DRE0743K2L
MFR.Part #
AC0603DRE0743K2L
JLCPCB Part #
C20141914
Description
-55℃~+155℃ 100mW 43.2kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS