AC0603DRE071K6L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0603DRE071K6L
JLCPCB Part #
C6113664
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 100mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS