AC0603DRE07107KL
MFR.Part #
AC0603DRE07107KL
JLCPCB Part #
C20141863
Description
-55℃~+155℃ 100mW 107kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS