AC0603DR-0740K2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0603DR-0740K2L
JLCPCB Part #
C227498
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2kΩ 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS