AC0603DR-073K6L
MFR.Part #
AC0603DR-073K6L
JLCPCB Part #
C227495
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.6kΩ 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS