AC0402JR-07160RL
MFR.Part #
AC0402JR-07160RL
JLCPCB Part #
C227307
Description
-55℃~+155℃ 160Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS