AC0402FR-7W47RL
MFR.Part #
AC0402FR-7W47RL
JLCPCB Part #
C6458739
Description
-55℃~+155℃ 125mW 47Ω 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS