AC0402FR-7W1R8L
MFR.Part #
AC0402FR-7W1R8L
JLCPCB Part #
C20141288
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 125mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS