AC0402FR-7W1K8L
MFR.Part #
AC0402FR-7W1K8L
JLCPCB Part #
C5575292
Description
-55℃~+155℃ 1.8kΩ 125mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS