AC0402FR-0795R3L
MFR.Part #
AC0402FR-0795R3L
JLCPCB Part #
C910917
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 95.3Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS