AC0402FR-07953RL
MFR.Part #
AC0402FR-07953RL
JLCPCB Part #
C227278
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 953Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS