AC0402FR-0791KL
MFR.Part #
AC0402FR-0791KL
JLCPCB Part #
C144733
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 91kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS