AC0402FR-0788R7L
MFR.Part #
AC0402FR-0788R7L
JLCPCB Part #
C227257
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 88.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS