AC0402FR-07768KL
MFR.Part #
AC0402FR-07768KL
JLCPCB Part #
C227223
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 768kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS