AC0402FR-076K8L
MFR.Part #
AC0402FR-076K8L
JLCPCB Part #
C144738
Description
-55℃~+155℃ 50V 6.8kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS