AC0402FR-0768RL
MFR.Part #
AC0402FR-0768RL
JLCPCB Part #
C227192
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS