AC0402FR-0768KL
MFR.Part #
AC0402FR-0768KL
JLCPCB Part #
C144740
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 68kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS