AC0402FR-075K1L
MFR.Part #
AC0402FR-075K1L
JLCPCB Part #
C144745
Description
-55℃~+155℃ 5.1kΩ 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS