AC0402FR-07590KL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
AC0402FR-07590KL
JLCPCB Part #
C227149
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 590kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS