AC0402FR-07576KL
MFR.Part #
AC0402FR-07576KL
JLCPCB Part #
C227145
Description
-55℃~+155℃ 50V 576kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS